Прополиса се наситнява настъргва и се поставя в бутилка . Залива се с спирт ( етилов алкохол) Концентрат . Или силна ракия . Престоява 10 дни на тъмно . След това се приема сутрин на гладно по 20 - 30 капки , може да се поставят в кисело мляко в чай . Аз ги слагам в чаша и малко вода. Използвам го първо за гаргара и на няколко малки глътки го изпивам . Унищожава всички бактерии и вируси в устата гърлото и сливиците . Предпазва и от кариеси като убива бактериите в устата причинители на плаката в устата .
Изпращам по Еконт или Спиди с тест и преглед преди плащане .
Полезни и лечебни свойства
Основни свойства на продукта, използвани в медицината: бактерицидно и бактериостатично. Веществото потиска активността и унищожава широкия кръг от микроорганизми, включително туберкулозен бацил, вируси, протозои (Trichomonas), гъбички (trichophytosis), кандидоза, грипен вирус и хепатит. При това прополисът убива и премахва чуждите клетки, а микрофлората на организма се запазва неповредена. Затова чревната микрофлора не се уврежда при употребата на прополис, няма да има никаква дисбактериоза, за разлика от „любимите” антибиотици. Тези свойства са характерни, както за спиртните, така и за водните разтвори на прополиса.
Трябва да отбележим, че микроорганизмите не развиват резистентност към продукта. Това е така, защото пчелите извличат веществото за направата на прополис от различни растения, които се характеризират с индивидуални свойства. Всяко растение има своите защитни механизми, също ароматни вещества, които са пагубни за много микроорганизми. Притежават и специално вещество инхибин, което е унищожаващо за едноклетъчните организми.
Прополисът спира развитието на вирусите (едра шарка, херпес, грип ). Освен това той е превенция срещу появата на вирусна инфекция в организма.
Употребата на прополис заедно с антибиотици (стрептомицин, тетрациклин) засилва действието им, а комбинацията му с пеницилин и хлорамфеникол (левомицетин) не оказва такова действие.
Едновременното приемане на прополис с антибиотици е подходящо, защото продуктът усилва действието на антибиотиците и запазва собствената чревна микрофлора на организма. Това е добра профилактика срещу дисбактериоза, в период на тежка инфекция, когато използването на антибиотици е наложително.
Прополисът не само въздейства върху микроорганизмите, но и заедно с това повишава фагоцитозата – процесът на извеждане на чуждите тела от организма, благодарение на специалните клетки фагоцити, което допринася за по-малкото отравяне на и без това болното тяло.
Освен антибиотично действие, прополисът оказва и противовъзпалително, с което предотвратява, отслабва, намалява появата на възпалителна реакция на организма, вследствие на въвеждането на чужд агент.
Засилва имунитета, повишава нивото на гама-глобулините в организма (увеличава се т.нар. специален имунитет срещу определени фактори). Прополисът е добре да се използва при вирусни инфекции (херпес, грип, хепатит, енцефалит и др.).
Въздейства върху антигена на хепатит В: използва се за лечение и за намаляване на усложненията след това опасно заболяване и като лечение и профилактика срещу последствията.
Притежава антитоксични свойства, прилага се при различни натравяния, заболявания и интоксикация за организма. В този случай прополисът изпълнява редица функции.