Доставка с Еконт

Байкал ЕМ1 1 Л → Обява 39725537

Байкал ЕМ1 1 Л
гр. Свищов, Велико Търново Наблюдавай

Публикувана/обновена на 03 май в 11:54 ч.

Състояние
Ново
Доставка
Купувача
БАЙКАЛ ЕМ1 Многоцелеви микробиологичен препарат

- Цена за 1 литър - 30,00 лв

- Цена за 0,500 мл - 18,00 лв

Доставки само с Еконт, с 30% отстъпка от куриерската такса

Описание:

Многоцелеви микробиологичен препарат, разработен от водещи Руски микробиолози, като продукт представляващ комплекс от живи полезни микроорганизми, който се използва за възстановяване на почвата, подсилване на имунитета (а следователно, и жизнената сила) на растения, птици, животни и вървейки по хранителната верига – човека.

Ето най-големите групи на микроорганизми, влизащи в ЕМ-препарат и най-важните им функции:

Фотосинтезиращи бактерии

Това са независими самоподдържащи се микроорганизми. Тези бактерии синтезират полезни вещества от кореневите израстъци на растения, органични вещества и отровни газове, като използват слънчевата светлина и топлина на почвата, като источници на енергия. Полезните вещества са аминокиселини, нуклеинови киселини, биологично активни вещества и захари. Те способстват на развитието и растежа на растенията. Тези вещества се поглъщат непосредственно от растенията и са храна за развиващи се бактерии. В отговор на увеличения брой фотосинтезиращи бактерии в почвата расте съдържанието на други ефективни микроорганизми. Например, съдържанието на микоризни гъби се увеличава поради наличието на аминокиселини. А микориза, на свой ред, подобрява разтворимостта на фосфати в почвите, набавяйки на растенията недостъпния по-рано фосфор.

Млечнокиселинни бактерии

Те изработват млечна киселина от захари и други въглехидрати, произведени от фотосинтезиращи бактерии и дрожди. Напитки като кисело мляко или саламура за кисели краставички произвеждат с помощта на млечнокисели бактерии. Млечната киселина е мощен стерилизатор. Тя подтиска вредните микроорганизми и ускорява разлагане на органичните вещества. Освен това, млечнокиселите бактерии ферментират лигнини и целулоза. Млечнокиселите бактерии са способни да подтискат разпространението на вредния микроорганизъм Fusarium, който причинява болести по растенията. Увеличаването на числеността на Fusarium-а отслабва растенията, като предизвиква развитие на други болести и често завършва с образуване на нематоди. Броят на нематодите намалява постепенно, тъй като млечнокиселите бактерии възпрепятстват разпространението на Fusarium-а.

Дрожди

Синтезират антибиотици и полезни за растенията вещества като аминокиселини и захари, които се произвеждат от фотосинтезиращи бактерии, органични вещества и корени на растения.

Биологически активните вещества като хормони и ензими, произвеждани от дрожди, стимулират растежа на корена. Те отделят полезни субстрати за млечнокисели бактерии и актиномицети.

Актиномицети

Според структурата си те са междинни организми между бактерии и гъбички. Произвеждат естествени антибиотични вещества от аминокиселини, които се фотосинтезират от бактериите и органичното вещество. Тези антибиотици подтискат растежа на вредните гъбички и бактерии.

Актиномицетите могат да съществуват съвместно с фотосинтезиращи бактерии. По този начин, и двете групи допринасят за подобряване на състоянието на почвата.

Ферментиращи гъби

Гъбите като Aspergillus и Penicillium бързо разлагат органичните вещества, произвеждайки етилов спирт, сложни етери и антибиотици. Подтискат миризми и предотвратяват замърсяване на почвата с вредни насекоми и техните ларви.

Всяка една разновидност на ефективни микроорганизми има собствената си важна функция. Но в същото време поддържа действието на другите микроорганизми и използва вещества, които са били произведени от тези микроорганизми. Симбиозата е именно това явление на съвместно съществуване и просперитет.

Когато ЕМ се развива в почвите като една общност, количеството на полезните микроорганизми се увеличава. Микросвятът на почвите става по-богат, а микробните екосистеми в почвата са добре балансирани, при което патогенните микроорганизми не се развиват. По този начин, се подтискат болестите в почвите.

Корените на растенията отделят въглехидрати, аминокиселини, органични киселини и активни ензими, които ЕМ използва за растежа. По време на този процес те на своя ред, осугуряват на растенията аминокиселини, нуклеинови киселини, различни витамини и хормони. В околокореновата зона ЕМ образува симбиоза с растенията. Следователно, растенията се развиват в изключително благоприятни условия.

Преглеждания: 370
Още обяви в Bazar.BG
Цена
Цена:
30 лв
13541 рейтинг
PETLETO LTD ЗА БЪРЗА ВРЪЗКА GSM 0898416461 ИЛИ СЪОБЩЕНИЕ В САЙТА
Доставя с % отстъпка
В Bazar.BG от 02 февруари 2014г.
Последно активен днес в 02:24 ч.
5119 обяви на потребителя
Съобщи за нередност!