В Bazar.BG от 12 януари 2022г.
Последно активен вчера в 16:23 ч.
Етеричното масло от чаено дърво отдавна е известно със своите мощни антисептични свойства и способността си да оздравява рани. Повече от 70 години в множество медицински изследвания се документира широкоспектърното антибактериално действие на маслото от чаено дърво и способността му да убива резистентни към антибиотици щамове на бактерии, вируси и гъбички.
Извличено чрез парна дестилация от листата на растението, маслото от чаено дърво е задължително за всяка домашна аптечка. Чаеното дърво проявява мощни почистващи и пречистващи свойства. Активните съставки на маслото ще ви помогнат да поддържате кожата си чиста и здрава. Използвано като добавка или основна съставка в почистващи препарати поддържа чистотата, свежестта и здравословната среда у дома.
ОСНОВНИ ХИМИЧНИ СЪСТАВКИ
Терпинен-4-ол, Гама-терпинен, Алфа-терпинен, 1,8-цинеол
ЛЕЧЕБНИ СВОЙСТВА
- силно антибактериално
- антивирусно
- противогъбичнo
- противопаразитнo
- противовъзпалително
- антисептично
ЕТЕРИЧНИ СМЕСИ С МАСЛО ОТ ЧАЕНО ДЪРВО
Ако търсите идеи за смеси с етерично масло от чаено дърво, можете да комбинирате с етерични масла от бергамот, евкалипт, хвойна, лимон, грейпфрут, бял бор, розмарин, лайка или канела.
ЧАЕНО ДЪРВО – КРАТКА ИСТОРИЯ
Широко известно като „чаено дърво“ растението Melaleuca alternifolia произхожда от Австралия, където още преди пристигането на белите заселници аборигенски племена са изпозвали целебните му свойства. Историята разказва, че по време на околосветските си експедиции през 18-ти век капитан Джеймс Кук акостирал с екипажа си край бреговете на Австралия. Там той вижда местните австралийци да варят отвари с помощта на листата от дървото. Моряците му започнали да експериментират рецепти с листата на растението Melaleuca, като приготвяли заместител на класическия чай, откъдето идва и името „чаено дърво".