Продавам Мускари / Кукувиче грозде.Цената за една туфа с около 30-50 луковици е 7лв.
Подходящо е за края на лехи и бордюри и в алпинеумите. В много градини се среща и между по-високите луковични растения като лалета и нарциси - цъфти по същото време. често се съчетава в тревни поляни и алеи. Може да се отглежда както в градината, така и в сандъче или саксия на балкона.
Мускари е много красиво пролетно луковично растение, достига височина 15-20см. Листата му са тъмнозелени на цвят, тънки и издължени подобно на тези на зюмбюла и синчеца. Цветовете са ароматни и са във формата на грозд камбанки, като цъфти със син цвят. Класовидните съцветия на мускари са много дребни – от 3 до 8 см, и наистина приличат на миниатюрен зюмбюл. След цъфтежа се образуват плодове – дребни семенни кутийки на цветоноса, вътре в която узряват черни кръгли семена, листата изсъхват – възобновяват се през есента. Мускари е разпространено в дивата природа на Европа, Северна Америка и Западна Азия.
Не е претенциозно растение - понася бедна почва и кратко засушаване. Обича слънце и почви с добри дренажни свойства, но се развива добре и на сянка, поливането трябва да е умерено. В периода на цъфтеж има нужда от много влага. Размножава се с разделяне на туфите през есента. В градината е добре да се пресажда на ново място през 5-7 години. Препоръчва се преместването на луковиците да се прави през есента, за да цъфти мускарито още на следващата година. За нашите условия е напълно зимоустойчиво.