Врана в короната → Обява 55254582

Врана в короната , снимка 1 - Художествена литература - 55254582 Врана в короната , снимка 2 - Художествена литература - 55254582 1/2
Врана в короната
гр. Пловдив, Тракия Наблюдавай

Публикувана/обновена днес в 00:19 ч.

Състояние
Ново
Доставка
Купувача
Царският дворец с парк „Врана“ е творение на посветилия се на ботаниката и орнитологията цар Фердинанд I (1861–1948). Кръстен е на първата птица, кацнала на покрива му. Изграждането на парка, с неговите уникални растителни видове, донесени от цял свят, отнема десетилетия, за да се превърне в едно от най-красивите кътчета на София.Това е основният дом на царското семейство до 1946 г., а след това става официална резиденция на държавното и партийно ръководство на Народната република. През 2001 г. цар Симеон II и княгиня Мария Луиза даряват парка на Столична община, за да бъде отворен за гражданите.

Днес в двореца „Врана“ се помещава Царският научен институт и музей. Чрез тази книга широката публика за първи път може да се докосне до всичко известно за богатата 125-годишна история на личния дом на българските царе.

Преглеждания: 6
Другите търсят също
Препоръчани за теб