Васил Найденов – Телефонна Любов – ВТА 10975 - Сбогом, моя любов, Ще търсиш дълго ти, Маса за двама
Васил Найденов – Телефонна Любов - 1982
Балкантон – ВТА 10975
Rock, Pop
при интерес пишете на лични
отговарям бързо
А
1. Сбогом, моя любов - м.Стефан Димитров, т.Кръстьо Станишев, ар.Александър Бахаров
2. Малка тайна - м.ар.Александър Бахаров, т.Адриана Йорданова
3. Снежен цвят - м.Иван Пеев, т.Георги Начев, ар.Румен Бояджиев
4. Кой ще стане шампион - м.Стефан Димитров, т.Волен Николаев, ар.Александър Бахаров
5. Маса за двама - м.Тончо Русев, т.Ваньо Вълчев, ар.Константин Цеков
B
6. Джули - б.т.ар.Чавдар Павлов
7. Самотна лодка - м.ар.Константин Цеков, т.Миряна Башева
8. Последният - м.ар.Румен Бояджиев, т.Надежда Ралчева
9. Ще търсиш дълго ти - м.Кристиян Бояджиев, т.Волен Николаев, ар.Румен Бояджиев
10. Ученическа любов - м.Морис Аладжев, т.Димитър Ценов, ар.Константин Цеков
11. Бъди благословена ти - м.Атанас Косев, т.Михаил Белчев, ар.Панайот Славчев
Васил Найденов е известен български поп певец, композитор и текстописец. Започва кариерата си като вокал на рок група „Диана Експрес“, с която записва една от най-хитовите си песни „Синева“ (1976). Самостоятелната му кариера бележи своето начало от 1979 г. с песента „Адаптация“ от саундтрака към популярния едноименен филм. През 80-те години се превръща в една от звездите на българската поп сцена.
Завършва Строителния техникум „Христо Ботев“, а след това и естрадния отдел на Музикалната академия, специалност пиано, през 1973. Израства с майка си Маргарита, баща си вижда години по-късно.
Звездата му изгрява през 1979 г., когато песента от филма „Адаптация“ е обявена за „Мелодия на годината“. В същата година печели и Първа награда на „Златният Орфей“ с „Предутрин“. Популярността му расте с месеци. Почти всяка песен, която изпълнява, се превръща в шлагер: „Адаптация“, „Откровение“, „И утре е ден“, „А дали е така“.
Но докато чака своя звезден миг, Васко Найденов работи като пианист и вокалист десет години. От 1969 г. е в група „Златни струни“, а в началото на 70-те за кратко време се включва в оркестъра на Бисер Киров. Става солист на „Диана Експрес“ и първата песен „Синева“, която не само му създава известност като певец, но и му носи първия прякор – Васко Синевата. Последната група преди началото на соловата кариера е „Тангра“.
През 80-те песните, изпълнявани от Васил Найденов, продължават да печелят награди: Втора награда на „Златния Орфей“ е присъдена на „По първи петли“ (1980) и „Любовта продължава“ (1982), а Трета награда – на „Угризение“ (1986). „Остани“ по музика на Тончо Русев печели Първа награда на радиоконкурса „Пролет“ (1983), а още три негови песни са обявени за „Мелодия на годината“ – „Адаптация“ (1979), „Телефонна любов“ (1982) и „Сбогом, казах“ (1985). „Чудо“ – пак по музика на Тончо Русев – „Мелодия на телевизионните зрители“ на същия конкурс през 1983 г.
Найденов завоюва признание и на международни конкурси като изпълнител: Първа награда на „Златният Орфей“ (1979), Втора награда на „Шлагерфестивал“ (Дрезден, 1981), Втора награда на фестивала „Гала“ в Хавана (1982). Представя се и на фестивалите в Сопот, Полша и Кнок, Белгия. Многократно е обявяван за певец на годината в анкетата на радиопредаването „Музикална стълбица“.
Най-многобройни са задграничните му турнета в СССР и ГДР. През 1990 г. работи с балета на Алла Пугачова „Телефон“, а съвместните му изяви включват дуети със Силвия Кацарова и концерти с Бони Тайлър (при гостуването ѝ в България).
още обяви в профила Грамофонче