Лили Иванова - Вечност - ВТА 1627 - Ден, Детство, Залез, Ела, Наше лято, Старият град, Вик и др
Лили Иванова - Вечност - 1973 г.
Балкантон - ВТА 1627
Rock, Pop, Ballad, Vocal
при интерес пишете на лични
отговарям бързо
А1. Вечност - М. Щерев, Ст. Банков
А2. Ден - Т. Русев, Д. Дамянов
А3. Детство - Т. Русев, Д. Дамянов
А4. Трики трики - Влавианос, б. т. Н. Захариева
А5. Залез - А. Йосифов, П. Матев
А6. Ела - А. Йосифов, П. Матев
Аранжимент на песните Митко Щерев
B1. Наше лято - Т. Русев, Д. Дамянов
В2. Срещна ни случаен ден - Т. Русев, Д. Дамянов
В3. Аз си тръгвам - Батиста, б. т. Н. Захариева
В4. Всяка мъка изтръгни - Т. Русев, Д. Дамянов
В5. Вик - б. т. Н. Захариева
В6. Старият град - М. Щерев, Ст. Банков
Аранжимент на песните Митко Щерев (В1, В3, В5, В6) и Тончо Русев (В2, В4);
съпровожда вокално-инструментална група "Маковете" с камерен ансамбъл "Софийски солисти", диригент Тончо Русев и Естраден оркестър на Комитета за телевизия и радио, диригент Вили Казасян (В2)
„Вечност“ е студиен албум на Лили Иванова, издаден през 1973 година от „Балкантон“. Албумът се състои от общо 12 песни. Хитове от албума са: „Наше лято“, „Детство“, „Трики-трики“ и „Вечност“.
Три от песните в албума са кавъри:
„Трики-трики“ – на Velvet Mornings („Сатенени утрини“), изпълнена от Демис Русос;
„Аз си тръгвам“ – на E penso a te („И си мисля за теб“), изпълнена от Бруно Лауци;
„Вик“ – на Nonostante lei („Въпреки нея“) на Ива Дзаники.
С песента „Наше лято“ Лили Иванова участва на 10-ото юбилейно издание на фестивала „Златният Орфей“ през 1974 г. и е удостоена с голямата награда на фестивала за песните „Наше лято“ и „Вечност“.
На същото издание участва кубинската певица Омара Портуондо, която записва версия на испански език под името Nuestro verano с текст на Мартин Рохас и аранжимент на Рафаел Сомавия, включена в сборната плоча „Златният Орфей '74: Лауреати – певци и песни“ (BTA 1723), а през 1975 година полската певица Богдана Загурска я записва на полски език – Nasze lato. През 1996 г. литовската певица Бируте Петриките записва кавър на „Детство“ на литовски език под името Vaikystė.
Лили Иванова е българска поп певица.
От 1961 г. развива непрекъсната изпълнителска и концертна дейност, записва песни и албуми, има медийни изяви, участва в телевизионни програми, снима се във видеоклипове. В знак на уважение за приноса си към българската популярна музика понякога е наричана „Примата на българската естрада“
-
Лили Иванова започва кариерата си предимно с популярни за времето си италиански, френски и други чужди песни, като бива смятана за добра имитаторка на стила на Рита Павоне. Въпреки това още в първите години на своята професионална работа започва да се насочва основно към български авторски песни. В кариерата на повечето професионални изпълнители от епохата на социализма голяма роля играе държавната структура „Концертна дирекция“, тъй като тя е мениджър и импресарио на певците, като им осигурява връзка с композитори, текстописци и музиканти, които да създават творчество за тях, а едновременно и ги ангажира за участия. По този начин веднага след като певицата добива известна популярност, тя получава възможност да ѝ бъде създаден индивидуален репертоар, като това допринася за изграждането на собствен певчески стил. Стилът ѝ е характерен, с подчертаната лиричност и мелодичност на музиката. Музиката ѝ през 60-те и 70-те години често е със сложни и богати оркестрации, драматични преходи между тихи и силни моменти, изпълнявана нерядко с духов бенд, струнен оркестър, ритмична секция, електрически китари, с акценти на пиано или хамонд-орган и беквокали (понякога хорови), осезаема реверберация в гласа на изпълнителя. Впоследствие с отминаването на модата на този стил, певицата изпълнява музика, съпроводена със звука най-вече на електрически инструменти. След 2000 г., особено при живите си участия, песните, изпълнени върху звука на предварително записани синбекове, биват редувани с изпълнения, съпроводени от няколко инструмента – основно пиано, цигулка, китара и саксофон. Певицата
нееднократно в кариерата си заявява колко е важен за нея и какъв
приоритет отдава на стойностния текст. Тя изпълнява основно поп песни, написани от български композитори и текстописци. Също така присъстват и песни на руски, английски, немски, френски, турски, испански, италиански, румънски език и иврит, които изпълнява предимно на турнетата си в чужбина. Съгласно прокарваната идеологическа политика, дори и чужди песни е било препоръчително (макар и не напълно строго спазвано) да се пеят на български език, поради което певицата има множество кавър версии на известни песни, станали популярни на запад от Желязната завеса, което е обичайна практика за цялата популярна музика от периода преди 1989 г.).
още обяви в профила Грамофонче