MPPT соларен контролер 20А 12/24V
Предлагаме много модели инвертори с пълна синусоида, хибридни инвертори, микроинвертори с ограничител, зарядни устройства, MPPT соларни контролери, UPS устройства с пълна синусоида, соларни панели, акумулаторни батерии, кабели, защити и всичко необходимо за вашата система, както и гаранционен и извън гаранционен сервиз. При интерес можете да разгледате останалите ни обяви. Разполагаме с физически магазин в София, от където можете да вземете лично каквото ви е необходимо. Можем и да ви го изпратим с наложен платеж по куриер. Тестваме всяка техника преди това, или във ваше присъствие. Ако ще я инсталирате сами и имате нужда от съвети и насоки, не се притеснявайте да ни попитате. При необходимост, разчитайте и на безплатна първоначална настройка, ако устройството го позволява.
Това е истински MPPT контролер, а не PWM само с надпис MPPT сложен в голяма кутия само със няколко транзистора вътре, дисплей и толкова търсения USB порт. Не се лъжете по ниската цена. Контролера е страхотен. Има много тестове и ревюта в интернет, които можете да разгледате и сами да се уверите в качеството му.
Предлагаме два варианта в зависимост от типа батерия - фабрично настроен да зарежда до 14.4 или 14.6 волта. Този MPPT контролер (Max Power Point Tracker) открива и оползотворява максималната мощност на соларните панели. Проследява стойностите на тока и напрежението откривайки MPPT точката, което дава на системата най-висока ефективност за зареждане на батерията (до 99%). Използва микрокомпютърен контрол осигуряващ интелигентно поведение, висока адаптивност и надеждна функционалност.
РАЗЛИКИ между PWM и MPPT контролер:
МPPT контролера търси напрежението на фотоволтаика, при което енергийния добив е най-висок. Заради променящата се позиция на слънцето, засенчване или зацапване на панела, нивото на заряд в батерията, и куп други фактори, през целия ден стойността на това напрежение се многократно се мени. През интервали от около секунда, контролера променя стойността му, като всеки път преизчислява добива и определя за следващата проба дали да го повиши или намали. Като игра на "топло и студено". Това е и причинада MPPT контролерите да имат над 99% КПД. Те конвертират тока с високо напрежение от соларния панел в такъв с по голяма стойност и по-ниско напрежение, и го подават към акумулатора. При това конвертиране имате минимална загуба, отделена под формата на топлина. PWM контролера прави директна връзка между соларния панел и акумулаторите. Свързва ги през транзистори, чрез които ограничава зареждането. Този метод на свързване е вреден за фотоволтаика. Ще дадем пример за 12 волтова система и соларен панел с мощност 250 вата. Той има 8 ампера ток на максимална мощност при 31 волта, като това са данните от табелката му. Това означава, че от панела ще постъпват 8 ампера ток с напрежение 31 волта (8А х 31V = 250W). Ако в този момент напрежението на акумулатора е 13 волта, ще се наблюдават следните разлики при двата контролера на изхода им към батериите. При MPPT контролера, тока ще бъде преобразуван на 19А с напрежение 13V (19А х 13V = 250W). Съответно мощността на входа и изхода му ще се запази. При PWM контролера, тока ще се запази на 8А. При напрежение на батерията 13V и постъпващ ток 8A, добива от 250W фотоволтаик би бил едва 104W (13V x 8A = 104W). Ако акумулатора е по-зареден, и съответно е достигнал 14V, ще добиватe 112W, а при 11.5V-92W. Можем да обобщим, че в този случай се оползотворяват около 40% от мощността на соларния панел, като този процент е еднакъв през целия ден. На пазара сe предлагат много PWM контролри с надпис MPPT.
Технически спецификации:
*MPPT технология на контролера позволяваща до 100% усвояване на соларната мощност
*Три етапа на зареждане на батерията :boost, absorption, float
*Защита от презареждане на батериите, преразреждане и от прегряване на контролера
*Окомплектован с инструкции на английски език
*Изхода на контролера е желателно да се използва или за слаби консуматори, или за контрол на инвертора, който се свързва директно към батерийния пакет. Тока от изхода на контролера към консуматорите не трябва да надвишава номинала на контролера! За пример, от 20А контролер не трябва да черпите повече от 20А, което грубо може да разбирате, че при 12 волтова система това са около 200 вата консуматори, а при 24 волтова система се равнява на 400 вата консуматори.
*Max PV Input Voltage: 50VOC (напрежение от PV на отворена верига)
*Rated charge current: 20A (максимален ток за зареждане на батериите)
*Rated discharge current: 20A (максимален ток към консуматорите от изхода на контролера).
*За 12V или 24V системи
*Максимална мощност на свързаните соларни панели:
до 260w за 12v система / до 520W при 24v система
*Автоматично разпознаване на системата
*MPPT ефективност: Max 99%
*USB Output: 5V /1A /5W
*Собствена консумация: 0.1W
*Напрежение на подзарят: 13.6V(12V system)/27.2V (24V system)
*Overload, short circuit protection: >= 1.5 Rated Current
*Over Voltage Protection: 16V(12V system)/32V (24V system)
*Discharge Recovery Voltage: 12.0V(12V system)/24.0V (24V system)
*Over discharge voltage: 10.8V(12V system)/21.6V (24V system)
*Приблизителни размери: 132 x 100 x 30mm
*Тегло 300г.
Внимание! Въпреки, че контролера има защита от размяна на полюсите, е желателно да бъдете внимателни при свързване им!
Тъй като основната част от потребителите инсталират тази техника сами, без да имат необходимите знания, което може да доведе до повредата и, ви информираме че: ГАРАНЦИЯТА НА ТЕХНИКА ИНСТАЛИРАНА ОТ ЛИЦА БЕЗ НЕОБХОДИМИТЕ ЗНАНИЯ, УМЕНИЯ И ОПИТ Е НЕВАЛИДНА! В крайната цена на всяка техника е заложена частичната стойност на потенциално възможен необходим ремонт. Сметнахме за редно да го сторнираме от стойността и за тези от вас, които не отговарят на гореспоменатите условия. Тъй като това засяга основната част от потребителите, обявихме цената без гаранция.
Обявените цени са крайни и включват ДДС. При желание на клиента издаваме и фактура. Не предлагаме продажба без ДДС!
80 лв - цена БЕЗ гаранция
110лв - цена СЪС гаранция 12 месеца
ПОЛЕЗНО ЗА ИНСТАЛАТОРА:
*Всеки тип акумулатор има определен препоръчителен заряден ток, както и максимален допустим. Ако го надвишите ще повредите акумулаторите, дори създавате предпоставки за експлозия и пожар!При оловните батерии, без значение дали са тягови или стартерни (автомобилни), AGM, GEL или с течен електролит, зарядния ток е желателно да бъде до 1/10 от капацитета му. За пример, при 100AH батерия от гореспоменатите типове (оловни батерии), 1/10 се равнява на 10А. При литиевите батерии, препръчителния заряден ток е значително по-висок. Когато използвате батерии втора употреба, реалния капацитет често е значително по-малък от обявения на етикета му. Съответно трябва да съобразите подходящия заряден ток. Почти всички соларни контролери на пазара не предлагат възможност за корекция на зарядния ток. Задаваийки типа акумулатор, вие всъщност настройвате единствено зарядното напрежение до което контролера да зарежда батерията. Тази настройка няма никакво отношение към зарядния ток. Контролера ще "взима" всичко което може от фотоволтаика и ще го подава към батериите. Предлагаме и MPPT соларни контролери които имат възможност за корекция и на зарядния ток. В повечето случаите които искате да инсталирате малка батерия и много слоарни панели е по-адекватно да ползвате хибриден инвертор. Той ограничава тока към батериите на колкото му зададете, а останалата мощност е на ваше разположение за текущите нужди на консуматорите. Предлагаме и много модели хибридни инвертори, чрез които бихте могли да оптимизирате добива и уползотворяването на соларната енергия, както и да намалите първоначалните разходи за покупката и.
*Задължително е инсталирането по трасето от фотоволтаиците на всички необходими защити във подходящата последователност. Те трябва да бъдат двуполюсни, постояннотокови (най-добре високоволтови), прекъсвайки/обезопасявайки едновременно положителния и отрицателния полюс. Такива са бързостопяемите предпазители от типа 10х38мм, автоматичните предпазители, двуполюсните катодни отводители (аресторна защита/мълниезащита), като гореспоменатите се изчисляват на база характеристиките на фотоволтаичния масив.
*задължително инсталирайте подходящ бързостопяем или автоматичен предпазител за прав ток, на трасето между соларния контролер, инвертор или хибриден инвертор с акумулаторните батерии
*Всички проводници, предпазители и компоненти на системата трябва да бъдат изчислени, съобразени и подбрани адекватно! Това се прави не само заради оптималната работа на системата, а и за ваша безопасност!
Предлагаме много модели инвертори с пълна синусоида, хибридни инвертори, микроинвертори с ограничител, зарядни устройства, MPPT соларни контролери, UPS устройства с пълна синусоида, соларни панели, акумулаторни батерии, кабели, защити и всичко необходимо за вашата система, както и гаранционен и извън гаранционен сервиз. При интерес можете да разгледате останалите ни обяви. Разполагаме с физически магазин в София, от където можете да вземете лично каквото ви е необходимо. Можем и да ви го изпратим с наложен платеж по куриер. Тестваме всяка техника преди това, или във ваше присъствие. Ако ще я инсталирате сами и имате нужда от съвети и насоки, не се притеснявайте да ни попитате. При необходимост, разчитайте и на безплатна първоначална настройка, ако устройството го позволява.