3000W 12V Нискочестотен тороидален инвертор/UPS със зареждане до 40А → Обява 44751887

3000W 12V Нискочестотен тороидален инвертор/UPS със зареждане до 40А
гр. София, Център Наблюдавай

Публикувана/обновена на 29 ноември в 08:01 ч.

Състояние
Ново
Доставка
Лично предаване; Купувача
Предлагаме много модели инвертори с пълна синусоида, хибридни инвертори, микроинвертори с ограничител, зарядни устройства, MPPT соларни контролери, UPS устройства с пълна синусоида, соларни панели, акумулаторни батерии, кабели, защити и всичко необходимо за вашата система, както и гаранционен и извън гаранционен сервиз. При интерес можете да разгледате останалите ни обяви. Разполагаме с физически магазин в София, от където можете да вземете лично каквото ви е необходимо. Можем и да ви го изпратим с наложен платеж по куриер. Тестваме всяка техника преди това, или във ваше присъствие. Ако ще я инсталирате сами и имате нужда от съвети, попитайте ни. При необходимост, разчитайте и на безплатна първоначална настройка, ако устройството го позволява.

Инверторите добиват широка популярност с навлизането на соларните системи. Високото тегло на нискочестотните инвертори, големия им размер, нарастващата конкуренция на пазара и технологичният прогрес, както и повишаването на цените на суровините, довеждат до появата и популяризирането на високочестотните инвертори. Те са малки и леки, удобни и значително по-евтини, като въпреки това могат да бъдат много качествени и надеждни. Много може да се каже за разликите между двата типа инвертори, но в няколко изречения ще обобщим най-същественото за да ви помогнем да изберете по-подходящия за вашите нужди.

Високочестотният инвертор е особено подходящ за консуматори без мощни електромотори заради сериозните им нужди при стартиране и развъртане. Пиковата им мощност е по-малка в сравнение с тази на нискочестотните, а и транзисторите им са по-чувствителни към пикови натоварвания. Електродвигателите, които се развъртат бавно и трябва да преодолеят голямо съпротивление от триещи се части на тежка механика с множество задвижвани елементи, са типичен пример за такива консуматори. В ежедневието това са перални и сушилни машини, прахосмукачки и миксери, компресори на хладилници и фризери, климатици и термопомпи, подемни крикове, хидрофори и др.

РАЗЛИКИ МЕЖДУ ДВАТА ТИПА ИНВЕРТОРИ:

Всички инвертори променят постоянния (прав) ток от акумулаторите в променлив и повишават неговото напрежение с помощта на транзистори и трансформатори.
*При високочестотните инвертори, група транзистори "рисуват" синусоидалната форма на вълната с висока честота, която може да достигне до около 300 МЕГАхерца. Токът след това преминава през няколко трансформатора, където напрежението се повишава най-често до 400-500 волта. След това напрежението се понижава и стабилизира до необходимите 230 волта от втора група транзистори, образуващи т.нар. "бус шина". Тези транзистори подават мощността към консуматорите. Пиковите натоварвания се поемат от втората група транзистори и техните кондензатори, както и от кондензатори на първата група (батерийните) транзистори.
*При нискочестотните инвертори, "рисуването" на синусоидалната форма на вълната се извършва с много по-ниска честота на транзисторите - обикновено до 120-130 КИЛОхерца. Тези транзисторите работят над 2000 пъти по-бавно в сравнение с високочестотните инвертори. След това масивен тороидален трансформатор повишава напрежението на променливия ток до желаното ниво и го подава към консуматорите. Процесът е по-прост, а консуматорите получават мощност директно от трансформатора, като пиковите натоварвания се поемат от него. Въпреки че нискочестотните трансформатори имат своите недостатъци (високо тегло, обем и цена), тяхната способност да поемат пиковите натоварвания и да намалят стреса върху транзисторите ги прави подходящи за приложения, където надеждността и дълготрайността са приоритет. Това е особено важно в ситуации, където транзисторите трябва да работят продължително време и поддържането на тяхната работоспособност е критично.

Поради тези разлики, нискочестотният инвертор може да предостави по-стабилна работа и по-дълъг експлоатационен период независимо от типа консуматори които обслужва. Пиковата мощност при високочестотния инвертор е значително по-малка в сравнение с нискочестотния (при еднаква номинална мощност на двата), а също така е и по-краткотрайна. Другата много важна разлика е, че транзисторите на нискочестотните инвертори се амортизират чувствително по-бавно от пиковите натоварвания в сравнение с тези на високочестотните. Високочестотните инвертори изискват влагането на значително по-голям брой компоненти и съответно са по-сложно устроени. В случай на повреда, те са със сложни и скъпи ремонти, които са по силите на малка част от техниците. В обобщение можем да заключим, че нискочестотните инвертори са много по-надеждни, с по-дълъг живот и по-евтини ремонти заради по-простото си устройство. За сметка на това те са чувствително по-тежки и обемисти, както и по-скъпи. По-високата цена, която заплащате при покупката на такова устройство, е редно да се приема като дългосрочна инвестиция, като се има предвид колко малко вероятно е то да се повреди.

Нискочестоните инвертори които предлагаме са обезопасени чрез всички необходими защити - от късо съединение на изхода, прегряване, претоварване и т.н. Имат активно охлаждане с бавнооборотни вентилатори с голям диаметър. Този модел е оборудван с 40A мрежово зарядно устройство, което може да бъде изключвано или ограничавано чрез настройка на 5, 10, 20, 30 или 40A, в зависимост от капацитета и типа на батерията. Предлага пет режима на работа, които условно могат да се разделят на две групи.

Първата група е „приоритет мрежа“ (UPS). В този случай консуматорите черпят мощност от мрежата. Едновременно с това устройството зарежда и поддържа батерията. В случай на прекъсване на централното електрозахранване, автоматично захранва консуматорите от батерията. Осигурява променлив ток с пълна синусоида, идентичен с този от мрежата. Ако се наложи да разреди акумулаторите докрай, се самоизключва при достигане на предварително зададено от потребителя напрежение. Когато електроподаването от мрежата бъде възстановено, консуматорите биват захранени от нея, а батерията бива заредена и поддържана в режим на подзаряд.

Втората група режими е „приоритет батерия“. При тях инверторът използва батерията, а след разреждането ѝ, прехвърля консуматорите към мрежово захранване. Когато батериите бъдат отново заредени, превключва консуматорите да черпят от тях. Тези режими са подходящи при използване на соларни панели или други източници на зареждане.

Ако желаете, можете да закупите отделно Wi-Fi модул за комуникация през интернет. Той дава възможност за промяна на настройките или за наблюдение на статуса и параметрите на системата – соларен добив, текуща консумация, наличие на мрежа и напрежение и много други данни.

Предлагаме такива устройства на 12V (800-3000W), 24V (3600W) и 48V (6000-12000W), като те могат да бъдат с външно или интегрирано соларно зарядно устройство.

Част от по-важните настройки, които позволява устройството:
*избор на режими –приоритет МРЕЖА или БАТЕРИЯ (5 режима)
*тип батерия
*зарядно напрежение на батерията
*напрежение на подзаряд на батерията
*заряден ток – 5/10/20/30/40А
*изходящо напрежение – 200-250V AC
*разрядно напрежение на батерията за преминаване към мрежа
*зарядно напрежение на батерията за преминаване към използването и
*позволено или не зареждане от мрежата
*граница на разряд на батерията с последващо изключване

При продажбата издаваме фактура по ДДС.
Не предлагаме продажба без ДДС!

Wi-Fi модула не е задължителен и го предлагаме отделно
990лв – цена БЕЗ гаранция
1090лв - цена със 24м гаранция за физически или 12 месеца за юридически лица

ВНИМАНИЕ: За да важи гаранцията на устройството, системата трябва да бъде оразмерена, инсталирана и настроена от лица със необходимите знания, умения и опит! Също така е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъдат инсталирани табло със всички необходими предпазители и защити!

ХАРАКТЕРИСТИКИ:

*Номинална (реална) продължителна мощност: 3000W
*Пикова мощност: 9000W - налична e за милисекунди! Тя е необходима за стартиране нa някои консуматори при които необходимата мощност за „развъртане“ на електромотора е в пъти по-голяма от нужната след това. За пример хладилник за домашна употреба в повечето случаи изисква стартова (пикова) мощност от около 900 вата а секунда след това продължава да консумира едва 50-90 вата. Такива електроуреди са компресорните хладилници, фризери и климатици които нямат плавен старт, винтовите подемни крикове и т.н
*Форма на вълната на изходното напрежение: пълна (чиста) синусоида
*Изходно напрежение: 200/208/220/230/240/250V по ваш избор
*Изходяща тактова честота 50 или 60Hz - по ваш избор
*Входно напрежение: 12V DC
*Терминали за връзка с батерията: болтове 8мм
*Чисто тегло на инвертора: 20кг
*Размер на инвертора: 51х32см h21.5см
*Диаметър на тороидалния трансформатор 18см
*Собствена консумация: 22W
*Вход AC 220V: терминали тип лустер клема
*Изход AC 220V: терминали тип лустер клема + шуко/универсал
*Tаблица с настройки на български език (преведена от нас)
*Ръководство за потребителя на английски език (почти ненужно при наличие на горното)
Преглеждания: 386
Още обяви в Bazar.BG
Цена
Цена:
990 лв
БлупринтТехникЕООД
В Bazar.BG от 27 януари 2022г.
Последно активен вчера в 08:45 ч.
94 обяви на потребителя
Съобщи за нередност!