Доставка с Еконт

Audiolab 8200CDQ CD/Предусилватеи и DAC/ всичко в едно → Обява 44807914

Audiolab 8200CDQ CD/Предусилватеи и DAC/ всичко в едно
гр. София, 7-ми 11-ти километър Наблюдавай

Публикувана/обновена на 01 април в 12:49 ч.

Състояние
Използвано
Доставка
Купувача
Audiolab 8200CDQ CD/Предусилватеи и DAC/ всичко в едно

Подобрения под капака
Страната за възпроизвеждане на компактдискове е по същество непроменена, но инженерният екип на Audiolab се възползва от възможността да направи няколко настройки.

Подреждането на захранването е усъвършенствано и е направено повече работа върху опциите за филтър. Нашият любим филтър „Оптимален преходен процес“ вече е допълнен от две допълнителни вариации, наречени „XD“ и „DD“.

И двата по-нови филтъра осигуряват малко повече детайли, но в крайна сметка предпочетохме оригинала заради неговата музикална кохезия и задвижване. Цифровите входове работят както винаги с оптични, коаксиални и USB, всички способни да се справят с 24Bit/96kHz източници.

CDQ запазва звуковия характер на оригиналния 8200, но добавя допълнителна доза солидност, малко повече детайли и по-силна динамика. Печалбите не са огромни, но те разширяват вече впечатляващата преднина на Audiolab на тази цена.

Секцията за предусилвател звучи прозрачно
Секцията за предусилвател поддържа високия стандарт. Звучи впечатляващо прозрачно през който и да е от трите си входа на линейно ниво и нямаше проблеми с осигуряването на добри резултати в редица усилватели на мощност, включително нашия референтен Bryston 4B SST2.

Ако е възможно, опитайте се да използвате балансираните изходи на устройството; звучат по-динамично и проницателно. Изходът за слушалки също е добър.

Настройка на CD плейър Audiolab 8200CDQ

Има толкова много функции на 8200CDQ, че е най-добре да ги адресирате по функция. Ще разделя прегледа на следните раздели; CD/DAC (цифров предусилвател), аналогов предусилвател, усилвател за слушалки и дистанционно.

Цифровата секция на CDQ включва CD транспорта и цифровите входове, като DAC (използвайки избираеми филтри) задвижва единичните RCA и балансирани XLR изходи. Има и двойка цифрови изходи, един коаксиален, един оптичен (аналоговите сигнали не се предават през цифровите изходи). Имате възможност да използвате CDQ като изцяло цифров предусилвател или като аналогов. Сигналът, изпратен към XLR и RCA изходите (трябва да се използва само един в даден момент), може да бъде отслабен както в аналогов, така и в цифров домейн. Това важи или за CD, или за цифрови входове, аналоговите входове остават аналогови през целия път и трябва да използват аналоговия контрол на звука.

В миналото очевидният избор беше да се използва аналоговият контрол на звука, за да се запази разделителната способност на цифровия сигнал. Това се дължи на стари цифрови контроли за сила на звука, използващи съкращаване. В CDQ дитерираният цифров контрол на силата на звука, комбиниран с оформяне на шума, всъщност превъзхожда аналоговия контрол на силата на звука. Има различни предимства при използването на правилно внедрен цифров контрол на звука. Цифровият контрол на звука в повечето случаи предлага по-добра линейност на канала отляво надясно при ниски обеми, по-добро разделяне на каналите и по-фин контрол върху силата на звука.

Ако решите да използвате аналоговия контрол на силата на звука, изходът на DAC се насочва чрез релета към аналоговия контрол на силата на звука. От моите собствени сесии на слушане (особено с активни студийни монитори) цифровият предусилвател спечели за прозрачност и резолюция. Аналоговият контрол на звука не остава по-назад. Просто не можете да включите допълнителни вериги без някакъв ефект. Имайки предвид колко по-чист е пътят на сигнала с цифровия предусилвател, се съмнявам, че много хора биха предпочели аналоговия път.

Изборът на цифрови входове се извършва чрез натискане на един от двата бутона за избор на вход, които се въртят през 5-те цифрови входа. Два оптични, два коаксиални, един USB. Струва си да се отбележи, че USB входът поддържа 88.2khz, което е доста рядко в оборудваните с USB ЦАП. Когато избирате цифров източник, заключването става незабавно и дисплеят предоставя информация както за дължината на думата, така и за честотата на дискретизация. Между другото, дисплеят е малък и няма достатъчен контраст, за да се чете лесно от повече от 6 фута.

В режим CD са налични следните опции за настройка; Режим на предусилвател, цифров филтър (отнася се за всички цифрови източници), CD-текст и яркост на дисплея. Режимът на предусилвател ви позволява да избирате между цифрово или аналогово управление на звука. CD-Text, дали да се покаже или не информацията за изпълнителя и песента на дискове с CD-Text данни. Яркостта на дисплея е доста очевидна. Цифрови филтри, ето къде се крие магията на този плеър. Той ви позволява да избирате от седемте налични типа филтри, които ще разгледам, след като обясня опциите на DAC. Типовете филтри са; Рязко намаляване, Бавно намаляване, Минимална фаза, Оптимален спектър, Оптимален преходен процес, Оптимален преходен процес XD, Оптимален преходен процес DD. Ръководството много малко споменава разликите в качеството на звука или техническия подход към всеки филтър. Повече информация би била добре дошла.

DAC режимът има няколко опции: режим на предусилвател, цифров филтър, цифров вход PLL (фазово заключен контур), яркост на дисплея, USB аудио режим. Единствените различни параметри от CD режима са USB Audio Mode и Digital Input PLL. USB Audio ви позволява да избирате между 24/96 асинхронен режим и режим на съвместимост. Режимът на съвместимост връща USB интерфейса към адаптивна работа. Това трябва да се използва само ако настройката на вашия компютър не работи с режим на асинхронен трансфер на данни. Разликата в качеството на звука се чува.

PLL с цифров вход е само за оптични и коаксиални връзки и задава чувствителността към трептене от източник. Опциите са; ниско, средно, високо и автоматично. Цифровият вход PLL се настройва за всеки конкретен вход. Auto е по подразбиране и е най-препоръчително, ако не знаете конкретните нива на трептене на източник (според ръководството). Високата честотна лента предлага най-голяма толерантност към източници с голямо трептене, но има известна намалена производителност. Ниската честотна лента е за източници с ниско трептене, най-нисък толеранс и също така най-добро звуково представяне. Средно разделя разликата. На теория използването на ниска настройка може да причини изскачане или щракане при източници на силно трептене. При използване в реалния свят можех да чуя звукови разлики между ниско, средно и високо. Ниска, предлагаща най-добрите детайли и звукова сцена. Нито веднъж не съм изпитал звуково изскачане или отпадане, използвайки ниско с някой от моите източници.

Разделът за аналогов вход има три входа, всички от които се обработват изцяло в аналоговия домейн. Трите входа са наречени Tuner, Aux и Video. Всеки вход има бутон за директен достъп на дистанционното, но трябва да се превключва чрез използване на бутоните нагоре и надолу на предния панел. Единичните входове се преобразуват вътрешно в истински двойни диференциални балансирани аудио сигнали. Опциите за всеки вход са; Подстригване на входното ниво, режим на домашно кино и яркост на дисплея. Регулирането на входното ниво е налично само ако входът не е в режим на байпас на домашно кино. Нивото на настройка е +/-24db. Режимът за домашно кино е регулируем за всеки от трите входа, няма вероятност да се използва с повече от един вход, но все пак гъвкавостта се оценява. Яркостта на дисплея функционира по същия начин, независимо от входа.

Усилвателят за слушалки работи в клас А и звучи фантастично. Няма други опции за усилвателя за слушалки, освен да включите желания от вас комплект кутии. Поставянето на 1/4″ кабел за слушалки към входа автоматично заглушава основните изходи. Силата на звука остава същата, когато включите слушалки, както когато слушате високоговорители. Би било хубаво, ако може да има две различни настройки на силата на звука, за да се предотврати претоварването на слушалките или високоговорителите, когато изключите слушалките.

Дистанционното управление е особено добро както като ергономичност, така и като качество на изработка. Бутоните са много логично разположени, добре раздалечени, с изключително добра устойчивост при натискане. Две AAA батерии захранват дистанционното. Дистанционното управлява както 8200CDQ, така и съответния тунер от серия 8200. Кое устройство се управлява се определя чрез натискане на бутона за режим, светлина в горния ляв ъгъл показва избор на CD или тунер. Дистанционното има бутон за заглушаване, но няма начин да изключите 8200CDQ от дистанционното. Единственият начин да изключите 8200CDQ е като натиснете бутона за захранване на предния панел.

Спецификации
Дизайн: CD плейър с предусилвател
Цифрови входове: два оптични, два коаксиални, USB (асинхронен)
Аналогови входове: Три RCA входа с единичен край (всички конфигурируеми за HT Bypass)
Цифрови изходи: един оптичен, един коаксиален
Аналогови изходи: RCA (макс. 2 волта RMS), XLR (макс. 4 волта RMS)
Честота на дискретизация Коаксиален: До 24 бита/192 kHz
Оптична скорост на дискретизация: До 24 бита/96 kHz (включително 88,2 kHz)
ЦАП: 32-битов ESS9018 Sabre32
32-bit/84.672MHz Oversampled/Upsampled, 512 Element, Multi-bit Array DAC (Четири DAC на канал) ESS9018 Sabre32
1920x свръхсемплиране с 44,1kHz източник от CD/USB
Силовотоково, еднопостово и балансирано, дискретно изходно стъпало клас A
Високоефективен, директно свързан, дискретен усилвател за слушалки клас A
Персонализиран CD серво дизайн – с ултра-нисък шум PSU за OPU
34 Регулирани шини за захранване
14 дискретни регулатора с изключително ниско ниво на шум
Избираеми от потребителя настройки на дигитален филтър – Надграждане на софтуер чрез USB порт
Трептене на главния часовник По-малко от 3 psec Краткосрочно
Размери: 3″ H x 17.5″ W x 13.8″ D
Преглеждания: 541
Още обяви в Bazar.BG
Цена
Цена:
1 000 лв
Потребител 2244381
В Bazar.BG от 02 април 2019г.
Последно активен днес в 08:26 ч.
7 обяви на потребителя
Съобщи за нередност!