Маркови посребрени прибори Drache Suprasil Comtesse 24 прибора/6 перс.
Ултралуксозен западногермански винтидж сервиз за хранене oт 60-те години на миналия век. Oт серията на Вилхелм Драхе Suprasil, модел Comtesse (графиня). Suprasil (super Silber) e патентован метод на Wilhelm Drache AD за твърдо посребряване - приборите не са просто галванично покрити с равномерен сребърен слой, а най-натоварените части са с допълнително твърдо сребърно покритие, нанесено по металургичен способ! Сребърното покритие е с индекс 100 по DIN (45 µm).
Основана през 1947 г. в Солинген, Wilhelm Drache KG GmbH & Co изгражда търговска мрежа за директни продажби на иновативни дизайнерски домакински продукти, висококачествени истински бижута и ексклузивно изкуство и колекционерски артикули. За разлика от конкуренцията, Wilhelm Drache предлага действително ПЪЛНИ сервизи, които включват не само прибори за хранене и сервиране, но и порцеланови и кристални сервизи със същия дизайн. Приборите Drache Suprasil се произвеждат по върховите за отрасъла технологии и от най-качествените материали. Maкар и произведени преди 60 години, изглеждат учудващо съвременно и модерно!
Сервизът е от 24 части за 6 души. Всички прибори и остриетата на ножовете са с клеймо Drache Suprasil и индекс 100. Съдържа 6 комплекта от по 4 прибора, а именно:
6 големи вилици
6 супени лъжици
6 ножа за хранене
6 чаени лъжички
Приборите са отлично състояние, без груби драскотини или пробиви в сребърното покритие!
Според запазената фактура конкретния сервиз е закупен на изплащане (6 месечни вноски) на 25 октомври 1963 г. във Визбаден за значителната за времето си сума 287 дойчмарки - две средни месечни заплати, отговаряща на според Hessburg Kaufkraftrechner (онлайн калкулатор на покупателната способност) на 1.968,90 евро през 2021.
-=-
Значение на клеймата върху германските прибори.
Клеймото 100 (100er Silberauflage) по закона от 1888 г. означава, че за посребряването на сервиз от 24 части са използвани 100 гр. чисто сребро. Тъй като днешните прибори са по-компактни, съвременния Германски индустриален стандарт DIN уточнява, че клеймо 100 върху посребрени прибори означава покритие с дебелина 45 µm, постигнато чрез полагане на 100 гр сребро върху 24 dm2 площ. Втората цифра (в квадратче) на маркировката означава количеството сребро (в грамове), употребени за посребряването на 12 бр. от конкретния прибор.
-=-
Основата, върху която се нанася среброто при луксозните прибори в немскоезичните страни е т.нар. Neusilber (Нойзилбер - ново сребро) - сплав от 64% мед, 24% цинк и 12% никел. Тази сплав е изобретена през 1860 г. във виенското предградие Берндорф от родоначалника на австрийския клон на династията Кrupp - Херман Круп. Материалът Нойзилбер се отличава както със своя сребрист цвят, така и със своята висока корозионоустойчивост и ковкост. Първоначално се е продавал под запазена търговска марка "Alpacca®", напомняща за сребърнобелият цвят на вълната на южноамериканската лама Алпака.
-=-
Защо трябва да се храним със сребърни прибори?
Не само поради високата естетическа стойност и високата възвращаемост на монетарното вложение, но и поради целителното въздействие на среброто върху човешкия организъм.
Потребността на човешкият организъм от микроелемента сребро достига 90 мкг на ден. Най-много сребро се намира в мозъка, нервните клетки, жлезите, очите и костите. Недостигът му разклаща имунната система и човек става податлив на вируси и инфекции.
Нашите предци траките са първите, които добивт сребро и пият вода и вино от сребърни съдове. И до ден днешен светът се възхищава на изящната изработка на тракийските ритони, изработени от ковано сребро или злато.
И през средновековието аристокрацията се храни със сребърни прибори и пие от сребърни съдове. Това не е прищявка - сребърните съдове са унищожавали инфекции и вируси хилядолетия преди да бъде открит пеницилинът. „Синята кръв” не е метафора - кръвта на аристократите действително притежавала синкав оттенък. Причина за това са сребърните прибори, с които те се хранели от раждането до смъртта си. В резултат на това, минимални количества сребро непрекъснато се отделяли в храната и напитките им. Така с времето организмът им се насищал със сребро, което водело до сребрист оттенък на кожата и синкаво-лилаво оцветяване на кръвта. Учителят Петър Дънов също препоръчва използването на сребърни и посребрени прибори за хранене.
В епохата на глобални пандемии, при наличието на многобройни резистентни патогенни микроорганизми, човечеството е на път да преоткрие среброто не само като красив материал за бижутерията, но и като естествен широкоспектърен антибиотик без странични действия - дар от природата!
За предпочитане е лично предаване в Пловдив и региона, за София - евентуално в Малашевци. За останалите региони - с ЕКОНТ, ползваме отстъпка!
За още елегантни прибори за хранене, моля прегледайте и останалите ми обяви:
https://silberbesteck.bazar.bg/