Marantz CD6000OSE → Обява 54528392
Marantz CD6000OSE
гр. Плевен, Широк център Наблюдавай
Публикувана/обновена вчера в 22:55 ч.
Състояние
Използвано
Доставка
Купувача
Manufacturer: Marantz
Model: CD 6000 OSE
Years of manufacture: Autumn 1999 - 2002
Made in: Japan
Color: Black, Champagne
Remote control: yes
Power consumption: 13 W
Dimensions: 440 x 86 x 312 mm (WxHxD)
Weight: 5.6 kg
Connections
Number of inputs: 2
Remote Control (remote control sensor)
Marantz System Bus - Coaxial Jack
Number of outputs: 5
Line Out (RCA)
Digital Coaxial
Digital Optical
Headphones (6.3mm jack, adjustable via remote control)
Specifications
Transducer: SM5872B
Frequency response: 5 - 20,000 Hz
Dynamic range: 98 dB
Signal to noise ratio: 103 dB
Distortion factor: 0.0025% (1 kHz)
Channel separation: 100 dB (1 kHz)
Media: CD, CD-R, CD-RW
CD Text: yes
MP3 support: no
Pitch control: no
Auto play: yes
Shuffle: yes
Title programming: yes
Headphone output: 18mW/32Ohm (variable maximum)
Excellent output amplifier H.D.A.M. from Marantz
Remarks
Other devices in the series
Marantz CD 5000
Marantz CD 4000
Marantz CD 6000 A.I.