Доставя с % отстъпка
В Bazar.BG от 12 ноември 2012г.
Последно активен днес в 18:03 ч.
Когато Микалийн става майка, тя поглъща всички книги за детско възпитание, но препоръчаните техники се оказват неефективни. Не и за своенравната и малка дъщеря. Когато обаче посещава маянско село на полуостров Юкатан, попада на родители, които отглеждат децата си по коренно различен начин и резултатът е изумителен. Децата им са невероятно мили, благородни и услужливи, при това без викове, заплахи или наказания. Как става това?
Дюклеф, заедно с тригодишната си дъщеря, посещава три от най-древните общества на света: маите в Мексико, инуитите отвъд Северния полярен кръг и хадзапите в Танзания, за да научи и усвои техните родителски стратегии. Тя забелязва, че тези общества нямат проблемите на западните родители. Те изграждат коренно различни взаимоотношения с децата си, основани на взаимопомощ, а не на контрол, на доверие, вместо на страх, и съобразени с индивидуалните потребности, вместо с унифицирани критерии за детско развитие. Маите са майстори във възпитанието на отзивчиви деца, инуитите отглеждат емоционално интелигентни деца, а хадзапите са експерти в това да възпитават самоуверени и мотивирани деца.
Микалийн не само живее заедно с тези семейства, но и прилага техните родителски похвати върху собствената си дъщеря с поразителен успех. Изпълнена с практически идеи, „Забравеното изкуство да възпитаваш“ ще ни помогне да преосмислим начините, по които общуваме с децата си, за да отгледаме емоционално интелигентни, уверени и отзивчиви деца.
Д-р Микалийн Дюклеф е глобален здравен кореспондент на научното бюро на NPR и автор на бестселъра на „Ню Йорк Таймс“ Забравеното изкуство да възпитаваш. Книгата описва стратегии за отглеждане на мили и уверени деца, които майки и татковци по целия свят използват от хилядолетия.
Дюклеф има докторска степен по химия от университета в Бъркли, Калифорния, и бакалавърска степен по биология от „Калтек“.
През последното десетилетие Дюклеф докладва за огнища на болести и здравето на децата за NPR. Преди това e била редактор в списание „Клетка“, където е писала статии за науката зад поп културата.