Романът "Къде сме? " е роман за търсенето, намирането на мястото, пътя на всеки човек, народ в живота на Земята и Космоса. Това е книга, където идеята за романтиката се преплита с философията, с идеята за базсмъртната душа, смисъла на човешкото съществуване и още много неща.
Главните герои са млади хора, три двойки млади хора. Това са Асен и Добромира, Анюта и Мартин, Калоян и Росица. Този избор Светла Панайотова прави неслучайно. Това е възрастта, когато човек още търси своя път, задава си много въпроси. Те са присъщи на всеки човек в младостта, преди душата да е закоравяла и забравила защо сме тук на земята. Въпроси от рода на "Кой съм аз? ", "Защо съм се родил и каква е моята мисия? ", "Как да изживея живота си по-пълноценно и щастливо? ". Авторката прави и интересни препратки към езотерични и философски теми, като темите за смисъла, за вътрешното познание, за мисията на отделния човек, за прераждането, засяга обществени проблеми като миграцията и завръщането на емигрантите. Първите любовни трепети на две от двойките, се развиват на фона на значими културни и обществени събития от края на 2017-та, и през 2018-та година.
Романът е разделен на две части "Планината" и "Градът". Планината е Родопа планина, градът е Пловдив. В книгата присъстват много интересни типажи, чийто образи са вдъхновени от реални хора. Част от сюжета са и истински хора, които са познати като имена - диригентът Йордан Камджалов, Стоян Стоянов планински бегач, от пловдивския квартал Коматево. В романа "Къде сме? " срещаме и името на Стела, която гледа шафран в Оризово, също реално съществуваща личност. Тук са бай Милко и леля Веселина, чиято богата трапеза събира вечер младите хора, главни герои в историята. Защото там, сред прекрасната природа на Родопа планина, компанията освен да кара ски се наслаждава на вечерите край камината, където оживяват разказите за нашите празници и традиции, за българските лековити билки, за космичния мироглед, за учителя Петър Дънов.