Доставя с % отстъпка
В Bazar.BG от 12 ноември 2012г.
Шесто преработено и осъвременено издание.
Поради своята ефективност и все по-нарастващата нужда от клинична грижа груповата терапия се превръща в терапевтичната модалност на бъдещето. Терапевтичните групи винаги са били среда за трудни разговори и обсъждания. Груповите терапевти използват в работата си огромно разнообразие от подходи: когнитивно-поведенчески, психообучителен, междуличностен, гещалт, подкрепящо-експресивен, модерно-аналитичен, психоаналитичен, динамично-интеракционен, психодраматичен и много други. Груповите терапевти също така използват в работата си откритията в областта на човешката привързаност и невробиологията на междуличностните взаимоотношения и се стремят да интегрират ума, тялото и мозъка. Необходимо е обаче също така да умеят да се грижат добре за самите себе си, за да са в състояние да лекуват ефективно другите и да намират смисъл в работата си.
В това напълно преработено и осъвременено шесто издание на Теория и практика на груповата психотерапия д-р Ялом и неговият сътрудник д-р Леш се опират на новите изследвания от последното десетилетие, както и на своите обширни клинични познания и опит. Всяка глава е напълно обновена в съгласие с последните новости в областта и изобилно илюстрирана с клинични примери. На много места е включен нов материал – за осъзнатостта, когнитивно-поведенческата терапия, съвременните аналитични подходи, психообучителните групи, груповата терапия за ветерани, груповата терапия за психологична травма и други. Едновременно информативна и практична, книгата задава златния стандарт в областта на груповата психотерапия.
“Тази книга е истинска класика. Предвид разрастващата се употреба на груповата психотерапия в здравните системи на много държави нейното ново издание е наистина от помощ за клиницистите. То хвърля мост между изследователските резултати и клиничното знание. Осъвременява теоретическите основи и практическите принципи на груповата терапия, благодарение на които са се развили поколения групови психотерапевти”.
Бернхард Щраус, Йенски университет, Германия