Бъдещето на войната - роботи и микроби, хакери и дронове / The Future of Violence
The Future of Violence
Robots and Germs, Hackers and Drones. Confronting a new age of threat.
Отлично запазена, но без обложка. Твърди корици, 324 страници, английски език.
Двама учени по право изследват деликатната и много противоречива тема за сигурността и политическите последици от революционните нови технологии - от дронове до 3-D принтери, обяснявайки как правителствата трябва да се адаптират към този смел нов свят на разпръснати заплахи.
От войната с дронове в Близкия изток до дигиталното шпиониране от страна на Агенцията за национална сигурност, правителството на САЩ използва силата на авангардните технологии с голяма ефективност. Но какво се случва, когато обикновените хора имат едни и същи инструменти под ръка? Напредъкът в кибертехнологиите, биотехнологиите и роботиката означава, че повече хора от когато и да е в миналото имат достъп до потенциално опасни технологии - от дронове до компютърни мрежи и биологични субстанции - които могат да бъдат използвани за атака както на държави, така и на обикновени граждани.
В „
Бъдещето на насилието“ експертите по право и сигурност Бенджамин Витс и Габриела Блум описват в подробности безбройните възможности, предизвикателства и огромни рискове, присъстващи в съвременния свят, твърдейки, че ако нашите национални правителства вече не могат да ни защитават адекватно от опасности, те ще загубят своята легитимност. Следователно, правителствата, компаниите и гражданите трябва да преосмислят своите усилия за сигурност, за да защитят живота и свободата. В този смел нов свят, където много "малки братя" са толкова заплашителни, колкото и всяка "Big Brother държавна агенция" , защитата на нашата свобода и неприкосновеност на личния живот може да изисква силно вътрешно и международно наблюдение и регулаторен контрол. Поддържането на сигурността в този свят, където всеки може да атакува всеки, изисква глобална перспектива, с повече мултинационални сили и по-големи действия за защита на (и защита срещу) по-слабите държави, които все още нямат способността да контролират собствения си народ. Опирайки се на политически мислители, Витс и Блум твърдят, че въпреки неотдавнашните протести за противното, сигурността и свободата се подкрепят взаимно и че трябва да прегърнем едното, за да гарантираме другото.
„Бъдещето на насилието“ е едновременно въведение в нашия нововъзникващ свят – такъв, в който учениците могат да отпечатват оръжия с 3-D принтери, а манипулациите на учени с вируси могат да бъдат пресъздадени и отприщени от обикновени хора – и авторитетен план за това как правителството трябва да се адаптира, за да оцелее и да ни защити.