Доставя с % отстъпка
В Bazar.BG от 12 ноември 2012г.
Последно активен вчера в 09:11 ч.
Или вашето умствено изостанало, бавноразвиващо се, епилептично, аутистично, атетоидно, хиперактивно, страдащо от дефицит на вниманието, церебрална парализа, забавено развитие, от синдрома на Даун дете.
В тази забележителна книга Глен Доман дава истинска надежда на хиляди деца, които са били обявени за обречени и осъдени на живот в институции.
Авторът обяснява защо старите теории и техники са се провалили; излага философията на Институтите за изследване на достиженията на човешкия потенциал и революционния им подход при лечението преди всичко на мозъка, а не толкова на тялото; разказва за изследванията, проведени от екипите му по целия свят, за техните пробиви и неуспехи в оздравяването на деца с мозъчни увреждания, както и за усилията им да усъвършенстват лечението на мозъчните травми.
Представени са животоспасяващи техники и инструменти за измерване и за подобряване на подвижността, езика, мануалното, зрителното, слуховото и тактилното развитие и уникални методи за структуриране, моделиране и мотивация – всичко това като допълнение към индивидуалната домашна програма на Институтите, в която родителите и любовта към детето са жизненоважни елементи.
Глен Доман (1919 – 2013) е американски физиотерапевт, пионер в областта на лечението на деца с мозъчни увреждания. През 1955 г. основава добилите световна известност Институти за изследване на достиженията на човешкия потенциал и заедно със своите екипи повежда безмилостна битка за създаване и усъвършенстване на програми за оздравяване на деца с мозъчни увреждания. Конкретните резултати от тази дейност представя в международния бестселър Как да отглеждате вашето дете с мозъчно увреждане. Автор е и на популярната поредица Нежната революция: Как да научим бебето си да чете, Как да умножим интелигентността на бебето си, Как да дадем на бебето си енциклопедични знания, Как да научим бебето си на математика и други.
СЪДЪРЖАНИЕ:
Благодарности
Предговор
Въведение
Децата с мозъчни увреждания днес
1940 – 1950. Десетилетие на отчаянието
1950 – 1960. Десетилетие на открития
1960 – 1970. Десетилетие на развитие и разширяване на дейността
От 1970 година до наши дни. Бъдещето
Приложения А и Б
Препратки
Литература