гр. София Изтекла/Деактивирана на 25 април в 17:32 ч.
Вид
Други
Здравейте приятели на футбола ,

Добре дошли в ерата на тоталния футбол...Изразът „тотален футбол“ влиза в терминологията с играта на Кройф, а също и на Неескенс и Реп, които водят „холандските майстори“, вече загърбили ограничителните схеми 4-2-4 и 4-3-3, за да предложат т. нар. „ротационна“ игра.

ФРГ е домакин на Световното първенство през 1974 г. Преди началото на първенството е обявен конкурс за изработката на нов трофей, тъй като бразилците са спечелили „Златната Нике" завинаги.

Страхотни 27 мача от това световното първенство през дълечната 1974 г на немски ,английски , корейски ,полски и испански език на DVD. Три мача с участието на България . Пълните мачове с отлично качество 10 от 10 на звук и картина. Само 6 лв за DVD ,като минималното количество за поръчка е 2 бр.

За колекционери и ценители ! Изпращамe със Спиди или Еконт по Ваш избор.

1974-06-23 Group 4 Argentina vs Haiti (Korean) Full Game
1974-06-23 Group 4 Poland vs Italy (English)
1974-07-07 Final West Germany vs Netherlands (German) Full Game

Броят на страните, чиито национални отбори имат желание за участие на световните финали расте - 97 се записват за участие в квалификациите. За финалите не се класират Англия, Белгия, Румъния, Унгария, Чехословакия, СССР. Във ФРГ обаче е отборът на България. Лъвовете за четвърти пореден път са на световни финали.
Мачовете в групите не предлагат особени сензации. С едно изклю­чение. От втората фаза отпада „Скуадра адзура". Два дни преди началото, на 11 юни, начело на ФИФА застава бразилецът от белгийски произход Жоао Хавеланж. В мач от предварителната група ГДР печели срещу ФРГ с 1:0!
Десетият шампионат отбелязва промяна в начина, по който се разиграва вторият кръг. Вместо пряко елимини­ране на четвъртфинал, оформят се две полуфинални групи от по четири състава. Победителите в тези групи се изпра­вят в двубой за титлата. Класиралите се на вторите места играят за бронзовите медали.
В едната от тези две групи холандците „разпарят по шевовете" Аржентина (4:0) и Бразилия (2:0). Стадионите в Гелзенкирхен и Хановер са препълнени с „оранжеви" запалянковци. Бразилците едва-едва се добират до второто място.
В другата група съставът на домакините няма такива сериозни противници. Показа колебания само срещу Полша (1:0). Финалът ФРГ - Холандия е на 7 юли.

Още във втората минута Берти Фогтс прави дузпа срещу холандския капитан Кройф. Неескенс е безпогрешен - 60 000 на олимпийския стадион мълчат, а 20 000 холандци са луди от щастие.
Това е знаменит финал между най-из­тъкнатите представители на господствуващия тогава то­тален футбол, чиито принципи са блестящо интерпрети­рани от „Аякс" (Амстердам) и „Байерн" (Мюнхен).
И до днес футболни капацитети се питат защо „затихва" холандската игра. Дали „лалетата" не са били решили, че мачът е предопределен още преди да е започнал? Едва ли! Защото в 25-ата минута англичанинът Тейлър дава нова дузпа.
Както може да се очаква - пред другата врата. Брайтнер с учудващо хладнокръвие изравнява. Герд Мюлер пък прави 2:1 още преди почивката. Второто полувреме представлява титанична битка.
Холандците са неудържими, но така и не могат да вкарат. Кройф и колегите му съз­дават дузина голови положения, но Сеп Майер сякаш хипнотизира противниците. Отразява невероятни топки и Франц Бекенбауер вдига Световната титла.

Благодарим Ви ,че разгледахте тази обява. Разгледайте и дугите ни неща може да има нещо за Вас.