Доставя с % отстъпка
В Bazar.BG от 12 ноември 2012г.
Последно активен вчера в 09:11 ч.
От аналоговия свят до цифровата вселена.
“Тази книга е не само изключително актуална, но може да бъде определена и като фундаментална, защото е свързана с настоящето и бъдещето на журналистиката и медиите. Трансформациите, настъпили в журналистическото съдържание през последните две десетилетия, са революционни и очертават основните насоки за развитие на професията. Оригинално е и авторското хрумване, с което се проследяват процесите на трансформация на медийното съдържание чрез анализ на промените в 5-те елемента от Модела на Харолд Ласуел.”
доц. Светла Цанкова, катедра Медии и обществени комуникации, УНСС
“Държите в ръце книга, с която ще минете през бурното развитие на медиите в епохата на социалните мрежи и ще се замислите накъде върви обществото ни в тези бурни времена. Евелина Андреева по лек и достъпен начин поднася сложните процеси, често неразбрани, застъпващи се, объркващи ни, на трансформация на медийното съдържание и на професията журналист. Тази книга е задължително четиво за ориентиране в дигиталната медийна джунгла и случващото се в нея тук и сега.”
д-р Жюстин Томс, департамент Медии и комуникации, НБУ
“C прецизното перо на изследовател Евелина Андреева разглежда детайлно всяка от смъртоносните рани, които допусна журналистиката, всяка от малките битки, които изгуби, за да стигне до днешния ден. До потапянето на всеки от нас в океана от информация, с мъртвото течение на фалшивите новини, с допаминовото вълнение на бързите кликове и фата моргана, измамното лустро на лесното обяснение.
С наблюдателния си агенционен поглед, авторката оглежда местопрестъплението и забелязва улики, които рисуват историята на тази предизвестена медийна реалност. Допълва щрихите и дори дава рецептата за спасението, написана след задълбочен и многостранен анализ.”
Георги Караманев, Дигитални истории
СЪДЪРЖАНИЕ:
Предговор
Теоретичен обзор
Трансформация на Модела на Ласуел в Комуникация
Съдържание, медии и аудитория на бъдещето
Заключение
Използвана литература