УНИКАТ! Тентен 1992 (Ренесанс) - ТВЪРДИ КОРИЦИ, БЕЗ БАРКОД! Музеен експонат!
Продавам „Светия Граал“ на българските комикси – „Приключенията на Тентен: Ракът със златните щипки“. Това е първото българско издание от 1992 г. на издателство „Ренесанс“ - КАТО НОВО, изключително запазено, без драсканици по него, без миризми, страниците са снежно бели, няма никъде скъсано или повредено. Нито по кориците , нито по страниците!
💎 ЗАЩО ТОВА ИЗДАНИЕ Е УНИКАЛНО?
- ТВЪРДИ КОРИЦИ: Изключително дефицитен тираж, който почти не оцелява през годините.
- БЕЗ БАРКОД: Доказателство за най-ранното отпечатване, преди тиражът да бъде спрян и по-голямата част от него – унищожена.
- ИЗДАТЕЛСТВО „РЕНЕСАНС“: Първият и най-кратък опит за издаване на Ерже в България. Договорът е прекратен светкавично, което прави броевете историческа рядкост.
- СЪСТОЯНИЕ: ОТЛИЧНО/МУЗЕЙНО. Цветовете са наситени, кориците са здрави, страниците са бели и чисти.
🌍 МЕЖДУНАРОДНА СТОЙНОСТ:
Това издание е добре познато на европейските колекционери (Франция, Белгия) като една от най-редките преводни версии на Тинтин в света. Подобни екземпляри в чужбина достигат цени от 500+ евро.
💰 ЦЕНА: По договаряне на лични съобщения. Моля само за сериозни оферти от ценители и колекционери. Въпреки, че предполагам, че ще бъде продадено в чужбина, поради факта, че там е много търсено и цените достигат абсурдни размери, поради факта, че все пак най-запалените и сериозни колекционери се намират там. Особено към "екзотични" издания като това на български, което е единственото на кирилица в световен мащаб.
📍 ДОСТАВКА: За София е възможно лично предаване, за да се уверите в състоянието. За страната пращам с Еконт/Спиди с опция преглед и задължителна застраховка за пълната стойност.