Доставя с % отстъпка
В Bazar.BG от 12 ноември 2012г.
Наръчник за устойчива психика в периоди на промяна.
Читателите на д-р Холис го познават като проникновен мислител с дълбоки и изкусни прозрения за вътрешното развитие на човека.
В “Живот в зоната на преход” разширява обхвата на своето внимание, като разглежда връзката между вътрешните борби у човека и бързите промени в съвременната реалност. Книгата ще ви научи как да ползвате инструментите на дълбочинната психология, класическата литература, философията, сънищата и митовете, за да получите достъп до ресурсите, в които са намирали подкрепа нашите предци в най-тежките си моменти.
Чрез тези подходи за вътрешно изследване ще получите достъп до своя локус на познанието – изворът на дълбока устойчивост, който е извън егото, винаги е на наше разположение и може да ни покаже пътя, за да ни върне към императивите на нашата душа.
Въпреки че много от съвременните предизвикателства са уникални, пътят пред нас като индивиди и общество винаги ще зависи от неизмеримия ни потенциал за творчество, мъдрост и връзка с една реалност, която е по-голяма от самите нас. Тук няма да намерите лесни отговори или успокоения. И въпреки това между страниците на “Живот в зоната на преход” ще откриете основания за надежда.
“Можем да намерим източници на подкрепа в моментите, в които тя не идва отникъде – учи Холис. – Когато понесем непоносимото, преминаваме през пустинята и се озоваваме в живителен оазис, за който изобщо не сме знаели.”
Книгата представлява въведение в дълбочинната психология за широката публика.
Тя предлага решение на следните проблеми:
Авторът представя холистичната рамка на човешката психика, която обяснява как промените в енергията, чувствата и мечтите са свързани със социалната функция и психопатологията. Практическите съвети, илюстрирани с примери от дълбоките му познания в областта на литературата, подчертават универсалността на архетипите през различните времена и култури.
Д-р Джеймс Холис завършва образование като юнгиански психоаналитик в Цюрих. Бил е професор по хуманитарни науки и психология в различни университети, автор е на шестнадесет книги и е изнасял лекции на четири континента. Освен това е съосновател на Института на Юнг във Филаделфия и е бил директор на Центъра на Юнг в Хюстън и Вашингтонското общество на Юнг. В момента има частна практика във Вашингтон, окръг Колумбия. Живее със съпругата си Джил, която е пенсиониран терапевт и художник. Имат три деца и осем внука.